39. PZLA Mistrzostwa Polski U23 przeszły do historii

Stadion lekkoatletyczny - kobieta skacze w dal - w tle trybuny pełne kibiców

Drodzy kibice, już w sobotę i niedzielę 30 i 31 lipca na stadion POSiR Golęcin powracają lekkoatletyczne emocje. W tych dniach Poznań będzie gościł najlepszych lekkoatletów młodego pokolenia podczas krajowego czempionatu do lat 23. Wstęp na trybuny podczas zawodów będzie bezpłatny.

W sobotę zmagania rozpoczną się o 12.30, a w niedzielę o 10.30. Minutowy rozkład konkurencji można sprawdzić w programie (PDF). Wejście na trybuny będzie możliwe godzinę przed rozpoczęciem pierwszych konkurencji. Co ważne, kibice będą wpuszczani na teren kompleksu sportowego na Golęcinie wyłącznie bramą przy stadionie żużlowym. Podczas całodniowego kibicowania miłośnicy Królowej Sportu będą mogli korzystać ze strefy gastronomicznej, w której będzie można zakupić napoje, lody oraz burgery.

W związku z organizacją 39. PZLA Mistrzostw Polski U23 od piątku do niedzieli (29-31.07.) zostanie wyłączona z ruchu samochodowego droga od ul. Warmińskiej nad Rusałkę. Nie będzie można również zaparkować przy boisku rozgrzewkowym. Do dyspozycji kibiców będzie natomiast parking zlokalizowany przy wejściu na stadion żużlowy. Dysponuje on ograniczoną liczbą miejsc. Dobrą alternatywą dla miłośników Królowej Sportu będzie skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Ważna informacja dla osób trenujących na co dzień na Golęcinie: dniach 29-31 lipca boiska sportowe Oddziału POSiR Golęcin będą udostępniane na treningi wyłącznie uczestnikom mistrzostw.

Kto nie będzie mógł się pojawić na Golęcinie podczas zawodów, może śledzić zmagania lekkoatletów dzięki transmisji online przygotowanej przez firmę KP Sport.

Przydatne informacje dla kibiców wraz z mapką stadionu POSiR Golęcin i okolic można również znaleźć w naszym Niezbędniku kibica.